Tester Parfüm

Parfüm Nasıl Sıkılır? Nasıl Daha Kalıcı Hale Getirilir?

Parfüm Nasıl Sıkılır? Nasıl Daha Kalıcı Hale Getirilir?
Parfümler kadın ve erkeklerin hoş kokmasını sağlayan kişisel bakım ürünleri arasındadır. Hem kadın hem de erkeklerin mutlaka sahip olduğu parfüm çeşitleri vardır. Ancak parfümlerin doğru bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Akdi takdirde parfümlerin kısa bir süre içerisinde etkisini yitireceğinden bahsedebiliriz. Parfümler, kişisel bakım rutinlerinin en önemli parçalarından bir tanesidir.
Doğru bir biçimde kullanılması durumunda bireylerin kişiliklerini ifade etmelerine ve çevrelerinde unutulmaz bir iz bırakmalarına yardımcı olmaktadır. Doğru kullanma şekli ile parfümlerin çok daha kalıcı bir hale bürünmesi normaldir. Peki, parfümleri nasıl kullanmalısınız? Parfümü kalıcı hale nasıl getirebilirsiniz? Şimdi gelin, tüm bu detayları inceleyelim.
Temiz Bir Cilt
Parfümün kalıcılığını arttırmak için en önemli unsur cildin temiz olmasıdır. Bu noktada terlemiş, kötü kokan bir cilde parfüm sıkarak ortaya daha kötü bir koku çıkmasına neden olabilirsiniz. Duş aldıktan sonra ya da temiz cildinizin üzerine parfüm sıkmalısınız.
Temiz bir cilt, parfümlerin notalarını çok daha iyi bir şekilde emmektedir. Bu sayede parfümün çok daha uzun süre kalıcı olması sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra nemli cilde parfüm uygulamak parfümün çok daha etkili olmasına yardımcı olmaktadır. Son olarak nemli cilde parfüm sürmenin de etkili olabildiğinden bahsedebiliriz. Çünkü nemli cilt, parfümün daha iyi tutulmasını sağlamaktadır.
Doğru Bölgeye Uygulayın
Parfümü cildinizin her yerine sıkmamalısınız. Yanlış yere sıkılan parfüm, kalıcı olmayacaktır. Parfümü doğru bölgelere uygulamak, kokunun daha iyi yayılmasını sağlar. Öncelikle bileklerinize ve boynunuza parfüm sıkabilirsiniz. Bu bölgeler, vücut ısınızın daha yüksek olduğu bölgelerdir ve kokunun daha iyi yayılmasını sağlar. Ayrıca, göğüs, iç dirsek ve ense gibi vücudun sıcak noktalarına da parfüm sürmek etkili olacaktır. Doğru yerlere parfüm uygulayarak kullandığınız kokunun çok daha uzun süre cildinizde kalmasını sağlayabilirsiniz.
Sıkma ve Sürtme Yapmayın
Parfüm uygulaması sırasında en fazla yapılan yanlış parfümü sıkmaktadır. Bunun yerine parfümü püskürtme işlemi ile doğrudan cilde uygulamak çok daha etkili bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca parfüm uygulamasından sonra bileklerinizi birbirine sürtmekten de kaçınmalısınız. Sürtme işlemi parfüm notalarının yok olmasın neden olur. Bu da parfümün hızlı bir şekilde uçmasına neden olacaktır. Parfüm uygulamasından sonra parfümü cildinize bırakmalısınız. Bu sayede doğal olarak kuruyan parfüm çok daha kalıcı ve etkili olacaktır.
Katmanlama Tekniğini Tercih Edin
Kullandığınız parfümlerin kalıcılığını arttırmak için katmanlama tekniğinin faydalarından yararlanabilirsiniz. Bir duş jeli ya da vücut losyonu ile cildinizi kokulandırın. Daha sonra aynı parfümün sprey uygulamasını kullanın. Bu doğrultuda parfüm notalarının çok daha uzun süre cildinizde kalmasını sağlayabilirsiniz. Katmanlama işlemi sırasında kesinlikle aşırıya kaçmamalısınız. Çok fazla parfüm kullanmak rahatsız edici bir kokuya sahip olmanıza neden olabilmektedir. Bu da hem sizi hem de çevrenizdekileri rahatsız edecektir.
Saçınıza ya da Giysilerinize Sıkın
Parfüm sadece ciltte uygulanmaz. Aynı zamanda saçınıza ve giysilerinize de parfüm sıkabilirsiniz. Saç telleri, parfümü iyi tutar ve gün boyu hoş bir koku yaymasını sağlar. Giysilere sıkılan parfüm de uzun süre kalıcılık sağlar. Ancak, bazı parfümler giysilere leke yapabilir, bu nedenle hafif renkli veya hassas kumaşlara sıkmamaya özen gösterin.
Yukarıda bahsedilenleri dikkate alarak parfümlerinizin cildinizde çok daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Kaliteli bir şekilde tercih ettiğiniz parfümler ile istediğiniz etkiye sahip olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir