Tester Parfüm

İnternetten Kadın Parfümü Seçerken Bilmeniz Gerekenler

İnternetten kadın parfümü satın almak istiyorsanız öncelikle parfümün kalitesi konusunda titiz bir seçim yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Çünkü internetten parfüm satın almak pek çok kadın açısından riskli kabul edilmektedir. Kokuyu doğru seçememek, parfümün orijinal olmaması ya da daha uygun parfümü kaçırmak gibi pek çok endişeniz vardır. Peki, bu endişeleri ortadan kaldırmak için neler yapmanız gerekir? İste parfüm olarak bütün endişelerinizi ortadan kaldıracak bir rehber hazırladık. İşte bütün merak ettikleriniz!

İnternetten Doğru Kadın Parfümü Seçmek

İnternetten doğru kadın parfümü seçmek için en ideal alternatif fiyatı sizi tatmin eden parfümleri bir mağazada denemek. Daha önce kokusunu hiç bilmediğiniz bir parfümü risk alarak satın almak çok yanlış bir yaklaşım olacaktır. Çünkü hiç bilmediğiniz bir parfümü satın almanın maddi anlamda sizi tatmin etmeyeceğini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra sırf ödeme yaptığınız için sevmediğiniz bir parfümü kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Mağazada denediğiniz parfümler arasından beğendiğiniz alternatifte karar kıldıktan sonra nihai kararınızı verebilirsiniz. Böylelikle hem risk almamış olursunuz hem de internetten parfüm satın alabilirsiniz. Parfüm deneme şansınız yoksa internetten parfüm yorumları okumak doğru olabiliyor. Çünkü parfüm seçerken en önemli detaylar kalıcılık, aroma ve etki. Örneğin çiçeksi bir kadın parfümü seçecekseniz bunun için alternatifler az çok bellidir. Benzer şekilde parfümlerle alakalı en önemli konu olan kalıcılığı da yorumlarla test edebilirsiniz.

Kadın Parfümlerinde Üç Temek Kategoriyi Dikkate Alın

Kadın parfüm fiyatları ve kalitesi üzerinde doğrudan etkili olan EDP, EDT ve EDC gibi ibareleri göz ardı etmemelisiniz. Neden mi? Çünkü tercih edeceğiniz parfüme göre size kusursuz bir koku sunulacaktır. Peki, bu ibareler aslında neyi ifade etmektedir? Hazırsanız bu parfümlerle sizi bekleyen ifadelerin aslında ne olduğunu değerlendirmeye başlayalım!

EDP, EDT ve EDC parfümlerde bulunan esans ile yoğunluk oranları konusunda ipuçları veriyor. Parfümlerin esans oranları en fazla E ve P’ye kadardır. Bu parfümler genellikle saf parfümler olarak isimlendirilmektedir. EDP ise koku açısından en ideal olanlardandır. Eau De Parfume olarak da isimlendirilen bu kokuların esans oranı genellikle %10 ile %20 arasında değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle de kış aylarında en kalıcı parfümler olarak kabul edilmektedir.

EDT ise esans oranı %2 ile %4 arasında değişkenlik gösteren parfümlerdendir. Eau De Toilette olarak da isimlendirilmektedir. Dört mevsim ve günlük kullanımda en çok tercih edilen parfümlerden bir tanesidir. Yoğunluk oranı en az ve esans oranı %2 ile %4 arasında değişen parfümler ise Eau De Cologne anı EDC olarak bilinmektedir. Koku hassasiyeti olan kişilerde daha sık tercih edilmektedir.

En Uygun Kadın Parfüm Fiyatları

Kadın parfümleri arasında bir seçim yaparken uygun fiyat, kalite ve çok daha fazlasını ararsınız. Bütün yönleriyle beklentilerinizi karşılayacak olan bir parfüm tercih etmek istediğinizde bütçenin bir nebze yüksek olması gerekir. Ancak parfüm fiyatları konusunda net ifadeler kullanmak pek doğru olmayacaktır. Kokuya, kalıcılığa ve markaya göre değişkenlik gösteren fiyatları kendi özelinde ele almalısınız.

İste Parfüm olarak en uygun fiyatları sunuyor olsak da parfümler için fiyatların sabit olmadığını bilin. Böylelikle en kaliteli kadın parfümü satın alma ayrıcalıklarını yaşayabileceğinizi de unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir